Noela Blanco Rodríguez
Ourense  1981

Licenciada en Ciencias Ambientais, máster en Prevención de Riscos Laborais. Na actualidade prepara o grao de Ciencias Políticas e da Administración Pública pola UNED.

Técnica de Prevención de Riscos Laborais en Sogama, desde 2009 en situación de excedencia. Secretaria provincial de Medio Ambiente do PSdeG de Ourense. Incorporouse ao Parlamento de Galicia en maio de 2015.

Na IX Lexislatura foi viceportavoz 2ª do Grupo Socialista, portavoz na Comisión de Asuntos Europeos e portavoz da área de Función Pública.


Contacto:
Partido Socialista de Galicia
Foto de NoelaBlanco Rodríguez
Circunscrición de Ourense

Asistencias ós órganos parlamentarios

Pleno do Parlamento

  • Deputada na reunión do mércores, 21 de xuño de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do martes, 11 de xullo de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do mércores, 12 de xullo de 2017, ás 10:00

Comisión 5.ª, Sanidade, Política Social e Emprego

  • Vogal na reunión do xoves, 29 de xuño de 2017, ás 16:05
  • Vogal na reunión do mércores, 05 de xullo de 2017, ás 10:35
  • Vogal na reunión do venres, 14 de xullo de 2017, ás 10:30

Comisión Permanente non Lexislativa de Control da Corporación da RTVG

  • Vogal na reunión do venres, 30 de xuño de 2017, ás 10:30

Comisión N.P. para o seguimento das políticas relativas á discapacidade

  • Vogal na reunión do luns, 10 de xullo de 2017, ás 10:30

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408