Moisés Blanco Paradelo
O Barco  1977

Diplomado en Ciencias da Educación, especialidade de Educación Musical, pola Universidade de Santiago de Compostela. É mestre de educación primaria do colexio Divina Pastora do Barco. Técnico especialista en Informática de Xestión e técnico especialista en Protocolo e Relacións Institucionais.

Concelleiro do Grupo Municipal do PP do Barco desde 2003, foi candidato á alcaldía en 2007 e 2011. Deputado provincial entre 2007 e 2011, e vicepresidente 2º da Deputación de Ourense entre 2009 e 2011. Presidente do PP do Barco.

Deputado na IX Lexislatura, foi portavoz de Novas Tecnoloxías e vicepresidente da Comisión 4ª, Educación e Cultura.

Na X Lexislatura é presidente da Comisión 7ª de Agricultura, Alimentación, Gandería e Montes e voceiro do GPP nas áreas de Innovación e de Novas Tecnoloxías


Contacto:
Partido Popular
Foto de MoisésBlanco Paradelo
Circunscrición de Ourense

Asistencias ós órganos parlamentarios

Comisión 1.ª, Institucional, de Administración Xeral, Xustiza e Interior

  • Asistencia na reunión do martes, 03 de outubro de 2017, ás 10:30

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do martes, 26 de setembro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 27 de setembro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 04 de outubro de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do venres, 06 de outubro de 2017, ás 11:00

Comisión 6.ª, Industria, Enerxía, Comercio e Turismo

  • Vogal na reunión do xoves, 21 de setembro de 2017, ás 16:00
  • Vogal na reunión do luns, 02 de outubro de 2017, ás 10:35
  • Vogal na reunión do luns, 09 de outubro de 2017, ás 10:30

Comisión 7.ª, Agricultura, Alimentación, Gandaría e Montes

  • Presidente na reunión do venres, 29 de setembro de 2017, ás 10:35
  • Presidente na reunión do martes, 10 de outubro de 2017, ás 16:05

Mesa da Comisión 7.ª, Agricultura, Alimentación, Gandería e Montes

  • Presidente na reunión do luns, 25 de setembro de 2017, ás 12:30
  • Presidente na reunión do luns, 02 de outubro de 2017, ás 12:00

Presidentes de Comisións

  • Presidente na reunión do martes, 26 de setembro de 2017, ás 16:15

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408