Antonio Mouriño Villar
Celanova  1954

Administrativo. Alcalde de Celanova desde 1991 ata 2012 e deputado provincial desde 1995 ata 2012.

Foi presidente do Inorde e do Padroado Provincial de Turismo entre 1999 e 2007. Membro do Comité de Dirección provincial do PP de Ourense e da Xunta Directiva do Partido Popular de Galicia. Deputado no Parlamento de Galicia na IX lexislatura, na que foi presidente da Comisión 4ª, Educación e Cultura.

Deputado desde novembro de 2016, na X Lexislatura é presidente da Comisión 4ª, Educación e Cultura.


Contacto:
Partido Popular
Foto de AntonioMouriño Villar
Circunscrición de Ourense

Asistencias ós órganos parlamentarios

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do mércores, 21 de xuño de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do martes, 11 de xullo de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 12 de xullo de 2017, ás 10:00

Comisión 4.ª, Educación e Cultura

  • Presidente na reunión do xoves, 06 de xullo de 2017, ás 10:35

Mesa da Comisión 4.ª, Educación e Cultura

  • Presidente na reunión do mércores, 28 de xuño de 2017, ás 11:00

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408