Xoaquín María Fernández Leiceaga
Noia  1961

Actualmente vive en Santiago de Compostela.

Licenciado e profesor en Ciencias Económicas pola USC desde 1984, doutor desde 1990. Profesor titular de Economía Aplicada desde 1992, vicerreitor de Asuntos Económicos desta universidade entre 1990 e 1994 e director do Instituto Universitario de Estudos e Desenvolvemento de Galicia desde 2014. Participa na Rede de Investigadores en Financiamento Autonómico e Descentralización Financeira en España, no Foro Económico de Galicia e no Grupo de Investigación GEN da Universidade de Vigo.

Director do Instituto de Estudos e Desenvolvemento de Galicia en dúas ocasións e tenente de alcalde de Facenda no Concello de Santiago entre 1999 e 2007. Parlamentario autonómico entre 2005 e 2012.

Autor de publicacións como O Futuro Demográfico de Galicia e as súas Implicacións Socioeconómicas, La Nueva Normativa de Estabilidad Presupuestaria y la Sostenibilidad Financiera y las Comunidades Autónomas, Os Montes Veciñais en Man Común, Estrutura Económica de Galicia, Avellentamento Demográfico e Consecuencias Socioeconómicas ou El Impacto de las Multinacionales sobre las Economías de Acogida.


Contacto:
Partido Socialista de Galicia
Foto de Xoaquín MaríaFernández Leiceaga
Circunscrición de A Coruña

Asistencias ós órganos parlamentarios

Xunta de Portavoces

  • Titular G.P. dos Socialistas de Galicia na reunión do martes, 02 de maio de 2017, ás 11:30
  • Titular G.P. dos Socialistas de Galicia na reunión do martes, 16 de maio de 2017, ás 11:30

Pleno do Parlamento

  • Deputado na reunión do martes, 09 de maio de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 10 de maio de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do martes, 23 de maio de 2017, ás 10:00
  • Deputado na reunión do mércores, 24 de maio de 2017, ás 10:00

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408